Pozycja boczna.
Jak możemy chronić i wspomóc siebie.

Pozycja boczna, jest najbardziej wygodną pozycją dla pacjenta, daje nam wiele możliwości. Dla osób starszych, dla tych którzy odczuwają dyskomfort w odcinku lędźwiowym, dla kobiet w ciąży jest czasami jedyną opcją przyjęcia zabiegu. W tej części pracy z ciałem najwięcej pracujemy z plecami i barkami. Warsztat jest alternatywą dla terapeutów, którzy doświadczyli już błędnych nawyków w pracy z ciałem i chcą poznać taką pracę gdzie nie nadużywa się swoich dłoni.

„W masażu tajskim fascynuje mnie połączenie jego leczniczej funkcji z wymianą energetyczną. To praca na poziomie ciała i umysłu, gdzie ważną część stanowi oddech. Jest to niepowtarzalne i niezwykłe doświadczenie”.

Na tym warsztacie chciałbym podzielić się z Wami głównie tym czego nauczyłem się od Takashiego Yoshizawy i Pichesta Boonthumme. Podążam za ich metodami od kilku lat. Pichest pokazał mi zupełnie nowy wymiar pracy z ciałem, zburzył stare nawyki i dał ogromną inspirację. Takashi połączył to, ugruntował i pokazał jak pracować z ciałem w sposób lekki, nie męczący i bez wysiłkowy. Jego metody są odpoczynkiem a nie pracą, siłą grawitacji i biomechaniką a nie wymuszonym męczącym ruchem. Mogę polecić Wam ich wiedzę i mądrość, są niesamowite. Bardzo pomogły w życiu mnie i wielu moim przyjaciołom. Mam nadzieję, że choć trochę przybliżę Wam esencję ich nauk.

Na szkoleniu nauczysz się:

Jak w bezwysiłkowy sposób pracować z dużo większym ciałem nie tracąc swojej siły, jak używać swojego ciała w sposób prawidłowy, rozluźniony i ekonomiczny.
Nauczysz się skutecznie uwalniać nogi, biodra, miednice, barki i przedramiona, zwiększając ruchomość w przylegających stawach.
Nauczysz się jak rozluźnić nogi, biodra, plecy, barki i szyję, poznając wiele technik zawierających elementy biernej jogi, masażu jogicznego, stymulacji bilateralnej, używając grawitacji – ciężaru swojego ciała, stóp, łokci, kolan i kciuków. Nauczysz się sztuki i teorii głębokiej pracy z ciałem. Jak przeprowadzić treatment w wariancie czasowym 1 i 2h.

 

Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie o kolejnych warsztatach, prześlij wiadomość:

12 + 1 =