Masaż Japoński – Kręgarstwo

Twórcą tej japońskiej metody jest dr Saionji Masayuki. Metoda ta jest oparta na spostrzeżeniu, iż kości miednicy u człowieka to „fundament”, a wyrastający z niej kręgosłup to „filar”, na którym wznosi się konstrukcja całego ciała. Wiele trapiących nas schorzeń kręgosłupa bierze swój początek w asymetrycznym ułożeniu kości miednicy. Asymetria taka powoduje zakłócenie położenia środka ciężkości ciała człowieka, a to z kolei – nieprawidłową pracę kręgosłupa, stawów i mięśni. Taki stan doprowadza w końcu do degeneracji stawów, trwałego napięcia lub osłabienia odpowiednich grup mięśni. Występują przy tym często schorzenia narządów wewnętrznych.

Terapia skutecznie likwiduje np: skrzywienia boczne kręgosłupa (szczególnie dobre efekty osiąga się u dzieci), bóle kręgosłupa, stawów, menstruacyjne, dyskopatie, migreny, asymetrie układu kostnego i mięśniowego

Czas trwania 50 min. Cena 100 pln.

Wszystkie masaże: dostosowane są do faktycznego stanu Pacjenta, jego wieku, aktualnej sytuacji zdrowotnej czy też mentalnej. Każdy zabieg jest tak naprawdę inny, jego natężenie, siła ucisku, czas, czy też kierunek nadają Państwo sami.

Masaże wykonywane są na specjalnym materacu.

  • pacjent ubrany jest w wygodny strój sportowy,

  • pacjent nie powinien jeść 2 godziny przed sesją,

  • masaże wykonywane są w ciszy i bez osób trzecich,

  • wszystkie masaże to zabiegi tzw.: suche ( terapeuta nie używa olejków). 

Zapisy w recepcji lub pod nr. tel: 509 137 111

 

Oferta:

  • masaż stóp i nóg
  • leczniczy masaż pleców
  • masaż Tajski
  • masaż Japoński 

 

Masaż stóp i nóg

Leczniczy masaż stanowiący połączenie akupresury i ajurwedy, obejmuje m.in. masaż podeszwy, grzbietu stopy, palców, kostek, kolan i nóg. Masując kanały energetyczne w nogach i zlokalizowane na nich punkty przywraca się równowagę energetyczną. Zapobiega chorobom cywilizacyjnym, serca i układu krwionośnego, obrzękom limfatycznym nóg, reumatyzmowi, żylakom, bólom głowy. Wspomaga odtruwanie organizmu z toksyn, poprawia sen, usuwa uczucie zmęczonych „ciężkich nóg”. Pomaga odreagować codzienne stresy. Przywraca uziemienie i stabilność emocjonalną.

Czas trwania 1h Cena: 100 pln

 

Masaż pleców

W pozycji leżącej na boku, brzuchu, lub siedzącej. W pozycji dostosowanej do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Masaż ten jest połączeniem różnych technik, mających na celu eliminowanie bólów w różnych częściach kręgosłupa. Oprócz korzystnego wpływu na kręgosłup, redukuje przykurcze i napięcie odczuwane na karku, szyi, ramionach, czy też w odcinku lędźwiowym. Zalecany nie tylko w razie bólu. Jest to doskonały relaks i ulga dla wszystkich znerwicowanych i zapracowanych. Przeznaczony szczególnie dla osób prowadzących siedzący tryb życia i odczuwających chroniczne zmęczenie.

Czas trwania 1h Cena: 100 pln

 

Masaż Tajski

Nazywany też bierną jogą. – tradycyjny masaż tajski – to jedyna w swoim rodzaju, starożytna metoda terapii, łącząca w sobie elementy jogi i akupresury. Masażysta za pomocą swojego ciała używając dłoni, palców, kolan, łokci, przedramion, a także stóp stosuje różne techniki uciskowe i wyciągające. W trakcie masażu następuje bardzo powolne i rytmiczne uciskanie określonych punktów energetycznych na ciele, co powoduje uśmierzenie bólu i uwolnienie od napięcia. Dzięki temu niezwykłemu połączeniu, masaż ten w sposób holistyczny poprawia kondycję fizyczną, emocjonalną i intelektualną. Używane tutaj techniki aktywnego rozluźniania mięśni są kluczem do odprężenia i równowagi. Im głębszy odpoczynek tym głębsze uzdrowienie.